Kuidas erineb Pai Gow pokker Hiina pokkerist?

Uudised

2021-07-14

Mängijatel on valikuid kümnete pokkerivariatsioonide vahel nii maismaal kui ka internetikasiinodes. Kaks neist on Pai Gow ja Hiina pokker, mis on kaks üksteisest eristuvat mängu. Ehkki mõlemad jälitavad oma juuri Hiinast, mängitakse neid erinevalt.

Kuidas erineb Pai Gow pokker Hiina pokkerist?

Pai Gow pokkeri lühilugu

1985. aastal lõi Los Angelese klubi omanik Sam Torosian Pai Gow pokkeri. Ta tegi seda, kombineerides klassikalist pokkerit traditsioonilise Hiina doomino mängu nimega Pai Gow.

Algupärast Pai Gow mängu mängitakse 32 doominoga, samas kui Pai Gow pokkerit mängitakse tavalise 52 kaardiga paki ja ühe jokkeriga. Torosiani uus mäng, ahvatlev segu ida ja lääne mängukultuuride vahel, oli kohene hitt.

Hiina pokkeri taust

Hiina pokkeri päritolu kohta on mitu teooriat. Näiteks arvavad mõned, et Hiina pokker ja Pai Gow tekkisid Hiinas umbes samal ajal sadu aastaid tagasi.

Teine teooria on see, et traditsiooniline Pai Gow doomino mäng, mille Hiina immigrandid tõid 19. sajandil Ameerika Ühendriikidesse, liideti selliste pokkerimängudega nagu Stud ja Draw. Väidetavalt tekkis nendest hübriidmängudest Hiina pokker.

Kindel on see, et World Series of Poker (WSOP) hõlmas 1995. aastal Hiina pokkerit, kuid langes 1997. aastal. Hiina pokker ise on sünnitanud mitmeid variatsioone, sealhulgas avatud näoga Hiina pokker ja badugi.

Pai Gow pokkeri ja Hiina pokkeri vastandamine ja võrdlemine

Mõlemad pokkerivariantid on selles mõttes sarnased, et nõuavad õnne ja oskusi. Kuid nad on erinevad veel mitmes aspektis.

Mängijate arv

Hiina pokkerit mängitakse kahe kuni nelja mängija vahel, samal ajal kui Pai Gow pokkeris osaleb kuus mängijat.

Pokkeri käed

Pai Gow pokkerimängija saab seitse kaarti 53-kaardilisest pakist, samal ajal kui Hiina pokkerimängijale jagatakse 13 kaarti.

Samuti peavad Pai Gow mängijad tegema kaks kätt: ühe kaardi ja kahe kaardi. Hiina pokkeris rühmitavad mängijad oma kaardid kolmeks käeks: üks kolme kaardiga käsi ("esikülg"), üks viiekaardiline käsi ("keskmine") ja teine viiekaartiline käsi ("tagumine").

Kihlveod

Pai Gow pokkeris teevad mängijad tavaliselt panused enne kaartide jagamist. Ainus panus, mis tehakse käe ajaks, peab see jääma laua minimaalsete ja maksimaalsete panuste piiridesse.

Hiina pokker seevastu ei hõlma panustamist. Selle asemel mängitakse panuste puhul, mida tuntakse ühikutena. Üksus koosneb ettemääratud rahasummast, milles mängijad lepivad kokku enne mängu alustamist.

Keerukuse tase

Ehkki mõlemat mängu on algajatel lihtne õppida, on Hiina pokkeri valdamiseks vaieldamatult lihtsam selle suhteliselt lihtsa mängumehhanismi ja kombinatsioonide tõttu. Teiselt poolt on Pai Gow reeglid keerukamad, mille valdamine võib võtta veidi rohkem pingutusi.

Need kaks pokkerimängu on saadaval nii maismaal kui ka mujal online kasiinod. Nii algajad kui ka staažikad mängurid saavad Hiina pokkerit ja Pai Gow'd võrgus tasuta või päris raha eest mängida.

Tavaline Pai Gow pokker vs. Face Up Pai Gow pokker
2021-12-01