Uudised

July 21, 2021

Pai Gow pokker: Ida kohtub läänega

Kunagi Kesk-Kuningriigiks nimetatud Hiina on iidne riik, mille kultuur ja traditsioonid on kogu maailmas tuntuks saanud. Alates köögist ja kunstist kuni traditsioonilise meditsiini ja mängudeni on Hiina elu aspektid tunginud tänapäeva läänemaailma või sellega ühendatud. Pai Gow pokker on üks näide ida ja lääne kokkusaamisest.

Pai Gow pokker: Ida kohtub läänega

Pai Gow iidses Hiina tsivilisatsioonis

Pai Gow juured ulatuvad tagasi juba enne Songi dünastiat, mis kestis mitu sajandit 960. aastast kuni 1200. aastani. Doomino mängides sarnaneb see pokkeriga selles mõttes, et eesmärk on luua võidukas käsi.

Domino paarid järjestatakse parimast paarist halvimani. Traditsioonilise Pai Gow paarid peegeldavad Hiina müstikat, mütoloogiat ja sümboolikat. Näiteks kõrgeim looja on kõrgeim paar. Tsiviilpaarid viitavad hanele, ploomilillele ja Maale.

Leidub ka sõjaväepaare, mille aluseks on nummerdatud sõjaväe edetabel, mis ulatub ühest üheksani. Mõiste Pai Gow, mis tähendab "üheksa valmistamist", tuleneb sellest tõenäoliselt.

Pai Gow kaasaegses popkultuuris

Kaasaegses meedias on ilmunud mitu traditsioonilist hiina mängu ja Pai Gow pole erand. Näiteks kirjanik / režissöör David Koeppi 2012. aasta põnevusfilmis Premium Rush kaotab antagonist Pai Gow'is oma raha mitterahuldavate käte ja kehvade panustamisotsuste tõttu. Film näitab traditsioonilist Pai Gow'd, mida mängitakse New Yorgi südames asuvas Hiinalinna salongis, mis on suurepärane näide ida kohtumisest läänega.

Väikesel ekraanil on esinenud ka Pai Gow. Hitttelevisiooni komöödias Kuidas ma kohtusin su emaga on episood, kus Barney Stinson (mängib Neil Patrick Harris) mängib Pai Gow-põhist mängu kasiinos koos mitme Aasia mehega.

Samamoodi tõstab Pai Gow tähelepanu keskpunkti telesarja krimisari Valge krae. Jaos pealkirjaga All In peategelane laseb kadunud inimese leidmiseks varjatult. Selleks kehastab ta Pai Gow mängivat kõrgrulli.

Pai Gow pokkeri sünd

1985. aastal lõi California klubi omanik Sam Torosian mängu, mida ta nimetas Pai Gow pokkeriks. See, kuidas ta seda tegi, oli Hiina pokkeri modifitseerimine. Selle asemel, et mängijad korraldasid 13 kaarti kolmeks käeks, lasi Torosiani mäng korraldada seitse kaarti kahes käes.

Torosiani leiutis oli suur hitt Californias, Las Vegases ja lõpuks ka välismaal. Kahjuks ei võtnud ta mängule patenti ja ei suutnud seega Pai Gow pokkeri edust kasu lõigata.

Pai Gow Online

Meeldib palju muid pokkeri variatsioone, Pai Gow on edukalt üle läinud Interneti-hasartmängude maailmale. Pai Gow pokker on online-kasiinodes ülipopulaarne Hiinas ja teistes Aasia riikides. Internetis on aga ka palju muid hasartmängusihtkohti, kus mängijad mujalt maailmast saavad mängu nautida.

Lisaks pakuvad paljud veebi- ja mobiilikasiinod mängu demo või prooviversiooni. See on eriti kasulik algajatele, sest see võimaldab neil õppida mängima Pai Gow pokkerit ilma pärisraha kasutamata ja kaotamata.

Tavaline Pai Gow pokker vs. Face Up Pai Gow pokker
2021-12-01