Uudised

July 7, 2021

Pai Gow pokker: põhialuste õppimine

Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter

1985. aastal lõi Ameerika klubiomanik Sam Torosian Pai Gow kaardimängu, mille ta lõdvalt lõi Hiina doomino hasartmängude põhjal. Kahe käega pokkeriks nimetatud Pai Gow on aastakümnete jooksul muutunud kasiino põhitarbeks. See on samamoodi mida pakuvad online-kasiinod ja seda saab mängida lauaarvutites või mobiilseadmetes.

Pai Gow pokker: põhialuste õppimine

Pai Gow põhitõdede õppimine ja mõistmine võib võtta natuke vaeva ja aega. Kuid see annab võimaluse, et mäng saab väljakutseid, meelelahutust ja tasu.

Kuidas mängida Pai Gow

Paljudes pokkeriliikides mängivad mängijad teiste mängijatega. Pai Gow'is üritab mängija aga võita pankurit või kodukaupmeest. Mängus saab võõrustada kuni kuut mängijat. Pai Gow kasutab standardset 52 kaardiga pakki, millele lisandub üks jokker. Jokerit saab kasutada asenduskaardina sirge või masti sooritamiseks. Muidu toimib see alati ässana.

Pai Gow puhul kehtivad tavapärased pokkerikäte edetabelid. Madalamast kõrgeimani on need kõrge kaart, pais, kaks paari, kolm ühest, sirge, loputusega, täismajaga, neli ühesugust, sirge ja kuninglik loputus.

Mängija eesmärk on täita kaks pokkerikätt. Üks käsi koosneb 5 kaardist, samal ajal kui teisel on 2 kaarti. Kui mängija kaks kätt võidavad diileri kaks kätt, võidab ta. Kui võidab ainult üks mängija kätest, nimetatakse tulemust tõukeks. Kui mängija mõlemad pokkerikäed kaotavad, kaotab ta panuse.

Panused tehakse mängu alguses. Mängija ja diiler saavad mõlemad seitse kaarti. Mängija peab jagama oma kaardid kaheks eraldi käeks: kõrge või suur käsi viie kaardiga ja madal või väike käsi kahe kaardiga. Kõrge käsi peaks alati olema parem kui madal käsi. Mängija, kelle madal käsi ületab tema kõrge käe, on rikkunud nende kätt ja kaotab panuse.

Väljamaksed Pai Gow pokkeris

Kui mängija võidab diilerit, annavad tavalised Pai Gow käed välja panuse korral otse väljamakse 1: 1. Maja serv on umbes 2,84%, mis on enamiku mängijate viigiseisu kaotuse tulemus. Mängijad saavad siiski valida boonuse kihlveo, kus on suuremad võimalused saada hea kõrge käsi. Järgmised on tüüpilised väljamaksed:

 • Sirge - 2: 1
 • Kolm liiki - 3: 1
 • Loputage - 4: 1
 • Täismaja - 5: 1
 • Neli omamoodi - 25: 1
 • Sirge loputus - 50: 1
 • Kuninglik loputus - 150: 1
 • Viis ässa - 400: 1
 • 7-kaardiline otsekohe jokkeriga - 1 000: 1
 • Royal flush pluss kaks deuces - 2000: 1
 • 7-kaardiline otsekohe ilma jokkerita - 8000: 1

Pai Gow pokkeri harjutamine

Mängijad saavad veebipõhiselt harjutades end Pai Gow reeglite ja mänguga paremini kurssi viia. Lisaks mobiilsetele Pai Gow rakendustele, mida saab alla laadida, on palju veebikasiinosid, mis pakuvad tasuta mängimiseks Pai Gow mänge. Need mängud võimaldavad mängijatel arendada strateegiaid, katsetada kihlveomenetlusi ja suurendada enesekindlust, enne kui jätkate Pai Gow mängimist pärisrahaga.

About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi
undefined is not available in your country. Please try:
Meeldejääv öö: Las Vegase kohalikud hitid $200 000 videopokkeri jackpotiga
2024-05-16

Meeldejääv öö: Las Vegase kohalikud hitid $200 000 videopokkeri jackpotiga

Uudised